(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-47068289-1', 'sprytnamamablog.blogspot.com'); ga('send', 'pageview');

sobota, 28 grudnia 2013

NIETOKSYCZNE LEKTURY NA OKRES ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Tak jak dbasz o choinkę , tak samo się trzeba przyłożyć do edukowania naszej młodzieży w kwestiach przeżywania okresu bożonarodzeniowego.My już oczywiście zgromadziliśmy odpowiednią ilość  pomocy dydaktycznych! Wiele z nich nie ma nic wspólnego z polskimi świętami, ale dzięki przyzwoitej graficzce, nie trudnym tekstom i ergonomii, już nie mówiąc że niektóre z nich mają dodatkowe bajery, są bardzo pomocne w tłumaczeniu pewnych zachować , tworzeniu pewnych wzorców!Jeśli chcesz swojemu dziecku opowiedzieć o Św. Mikołaju jako biskupie to w momencie kiedy ono ani nie mówi, ani z bardzo kojarzy , pokazywanie kolorowego krasnala robi doskonałą podwalinę pod konkretną wiedzę do której w pewnym czasie dorośnie! Wszystko tu zależy od Ciebie, bo to Ty określasz na ile chcesz dziecku przekazać rodzinne tradycje, na ile one będą prawdziwe, co zaczerpniesz z innych kultur itd.
POZYCJA NR.1 "FABRYKA ŚW.MIKOŁAJA" wyd.Olesiejuk
Niewielka książeczka , za niewielkie pieniądze 4zł. Jest to seria książeczek opowiadająca krótkie historyjki o tematyce świątecznej!W środku znajduje się czety kartki opowiadań z czego najcudowniejsze jest to, że jak rozłożysz je to obrazek pokazuje się w przestrzeni!Od dziecka kocham takie bajki, dlatego ją mamy , bo po prostu jest słodka!

POZYCJA NR.2 "MAGICZNE ŚWIĘTA" wyd. Zielona Sowa
To książeczka z mocnymi kartonowymi stronami. Jest przy tym przepięknie zilustrowana, i chyba dlatego jestem jej w stanie wybaczyć słodki cukierkowy klimat rodem z Ameryki ! Mało tekstu, dużo ilustracji, solidna konstrukcja. No i jest bajerek w postaci puzzli które można układać, na co drugiej kartce książeczki!Czego chcieć więcej ? 24 zł :-) tego może chcieć Pani przy kasie!


POZYCJA NR.3 "PRACOWNIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA" wyd.Olesiejuk
Bardzo duży plus za nietypowy kształt książeczki- forma domku! I kolejny za bajerek w postaci otworków przez które zaglądamy na kolejne strony , a przy tym pasują do strony którą aktualnie czytamy.Całość grafiki jak dla mnie trochę naiwna, ale Zosia uwielbia tą książeczkę! Dużo brokatu, kartonowe kratki, bardzo solidnie sklejona, więc nie bardzo jest co zepsuć!Do serii wchodzą 4 tytuły- jak komuś się spodoba to sobie może skompletować! Cena takiej przyjemności 9 zł.
POZYCJA NR.4 "NADCHODZI MIKOŁAJ" wyd.Olesiejuk
Była już książeczka rozkładana 3d, była z puzzlami i była z okienkami, a teraz coś o graniu - muzyczna książeczka!Jakaś taka śmieszna miękka grafika, bardzo miło przez to ogląda się tą książeczkę, no i umieszczone są na jej kartach oprócz rysunków i opowiastki znaczki, które odpowiadają tym umieszczonym obok na zakładce.Dotykając ich usłyszymy głos św.Mikołaja mówiącego w języku angielskim zrozumiałe już chyba dla każdego " Merry Christmas", tupot reniferkowych kopytek, moją ukochaną melodyjkę dzwoneczków bożonarodzeniowych, no i guziczek z miauczeniem kotka!To też  jest ta z serii książeczki nie zniszczalne , a do tego możemy sobie zmienić baterie,więc można uznać ją za ekonomiczną :-). Nie jest to produkt polski , ale to da się zauważyć, nie mniej jednak jest cudowna!                         
POZYCJA NR.5 "OPOWIEŚCI ŚWIĄTECZNE" wyd. arti
To jest już propozycja dla starszaków, albo dla bardzo spokojnych maluchów które usiedzą na 4 literkach słuchając jedynie czytania ! Moja córcia do takich dzieciaczków nie należy, jednak mamy tę pozycję bo uważam że jest ona ze świetnym przesłaniem , i nawet jak ona się bawi to ja i tak wygłaszam z niej prelekcje. A nóż coś tam zostanie w tej małej główeczce!Opowieści jak sama nazwa wskazuje, to szereg bardzo różnych opowiastek o tematyce świątecznej. Bardzo fajne jest to, że nie są nudne, całkowicie nie tknięte złością, przemocą i innymi tego typu brzydactwami!Książka ma format A4  i 200 stron , co czyni ją naprawdę poważna lekturą :_) Książka z prawdziwym przesłaniem, która mówi o miłości , życzliwości, przyjaźni i to wszystko w kontekście Świąt Bożego Narodzenia.Niech dla Was to będzie potwierdzeniem  że jest dla starszaków, a ja ją już mam mimo że Zosia ma dopiero 16 miesięcy :-) ta książka musi być dobra!