(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-47068289-1', 'sprytnamamablog.blogspot.com'); ga('send', 'pageview');

czwartek, 6 listopada 2014

RANKING ZABAWEK OD 0- 12 NA KTÓRE WARTO WYDAĆ!

Jak kupuję zabawkę to bardzo często zastanawiam się skąd Ci ludzie biorą przedziały wiekowe dla ich potencjalnych właścicieli. To prawa że każde dziecko inaczej się rozwija , ale np. precelki układane jeden na drugim dla 3 latka? Trochę przegięcie!

Ja już jestem po 2 latach ostrego obcowania z zabawkami wszelkiej maści , koloru i stopnia niezniszczalności i z czystym sercem mogę Wam polecić zabawki dla dziecka do 1 roku życia z których na pewno bobas  skorzysta. I na które na pewno warto wydać pieniądze.

 


1. Aktywny stoliczek dwujęzyczny - Fisher Price
Nie wiem czy on wymaga opisania .To wręcz kultowa pozycja na liście większości rodziców!Stabilny, solidny, przemyślany, doskonale spełnia swoją funkcję - czyli sprawia że dziecko uczy się zmiany pozycji z półsiedzącej na stojącą i to bardzo chętnie.
cena:ok.230 zł


2.Zakręcona grzechotka -Nuby
To jest dla mnie rewelacja- gryzak , grzechotka i układanka w jednym. Dajesz dzieciaczkowi do rączek i 2 godziny spokoju masz pewne.Nigdy nie wiadomo jak się zawinie lub odwinie , ciągle coś tam trzeszczy , coś się zmienia- taka mała rzecz a naprawdę bardzo mądrze skonstruowana!
cena:ok.20zł 3.Słonik -fontanna z piłek - Playskool
Tu zostałam zaskoczona, bo byłam że po pierwsze maluch będzie się bał głośnego szumu a po drugie że wielkie stojące przed nim niebieskie coś go odstraszy. Owszem kilka chwil stał samotnie na środku pokoju ale potem zabawa była przednia! Kulki wkładane do ucha słonia wypadają przez trąbę i lądują gdzie tam sobie chcą. Zabawka bardzo absorbuje dziecko, a dzięki nieprzewidywalności potrafi zapewnić dobrą zabawę. Dodatkowym atutem chyba jest też fakt że ma aż 8 różnych melodyjek. O naszej przygodzie ze słonikiem pisałam tu - LINK
cena:ok.150 zł


4.Pozytywka -Cd player - Newmart
Ten przedmiot jest moim odkryciem roku 2012. Na szereg fajnych zabaweczek a przy tym odtwarza 3 płyty z melodyjkami. Mało tego, te płyty kręcą się na oczach malucha i można wrzucić do środka dwie dołączone kuli , które będą się obracać w misie projektora. Zestaw można rozdzielić na dwie osobne części i np.pozytywkę przyczepić do łóżeczka , wtedy dzieciaczek sam może sobie włączyć i wyłączyć muzyczkę.
cena: ok.80 zł


 5.Pacynka sowa- IKEA
Ty tu urządzisz sowo mamę na szaro! Kazałam mężowi kupić grzechotkę - kupił wielką brązową sowę! I jeszcze dziecku macha nią przed oczkami! Lecę w te pędy żeby dziecko zawału nie dostało, a tu zabawa trwa w najlepsze! Zosia kochała tą pacynkę od pierwszego momentu. Jako że maluchy widzą słabiej ta się jej pewnie wydawała dość dobrze widoczna no i była bardzo ruchliwa, można ją też ślinić i przytulać,najspokojniejsze ptaszysko świata.
cena:ok. 20 zł6.Edukacyjne kostki - Smily play
Grają i graja i końca nie widać! Ale są bardzo fajne i według mnie nawet lepsze niż wersja kostek z Fisher Pricea , bo te mają więcej  bajerów. Jeśli chcecie więcej  to zapraszam - LINK
cena: ok 50zł
7 Migocząca Kula - Hula - V-tech
Sama idea tych piłek jest już warta pochwały.Piłki te bowiem lekko i powolutku same się przemieszczając zmuszając malucha również do przemieszczania. Ma śmieszną biedronkę która się kręci do okoła , fajnie migoczące światełka i odgłosy 3 zwierzątek. Bardzo pomocna zabawka jeśli chcemy malucha zmusic do raczkowania czy wstawania.
cena: ok. 50 zł
8.Śpiewający miś Alfi - V-tech
Nie wiem, ale nie wyobrażam sobie żadnej podróży bez tego małego misia, śmiem twierdzić że powinni go dodawać jako wyposażenie każdego auta , którego posiadaczami będą rodzice.Gra , śpiewa, liczy, i usypia dziecko w kółko powtarzając te same piosenki! Przy tym jest tak kochany , miękki i śliczny że aż miło go zabierać ze sobą, a baterie nie do zdarcia!
cena: ok 80 zł

9.Piramida z kółek - Fisher Price
Każde dziecko musi mieć jakąś piramidkę, namiastkę kloców których jeszcze łapkami nie potrafi ułożyć.Ta wersja mi się podoba, bo ma odpowiednią cenę, odpowiednio twardy materiał, grzechotkę i mały bonusik w postaci podciętej podstawy, która powoduje to,że piramidka się rusza utrudniając nałożenie kółeczek.
cena: ok. 30zł10.Kuchnia dwujęzyczna - Fisher Price
Mama sprawiła swojej księżniczce i bardzo, bardzo się księżniczce spodobało. Jak na pierwsza własną kuchnię jest w niej wszystko naczynka, kran, włącznik świa
tła, kran, kosz na śmieci, lodówka , i piecyk. Kuchenka zna język angielki, ma wbudowany tryb śpiewania i nauki. Uczy nawet dobrych manier przy stole. Zabawa się nie nudzi, nie nudzi się też głos pani która przemawia w imieniu kuchenki
Więcej moich ekspertyz -  LINK
cena: ok.250 zł